Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rapotické Pivní slavnosti

III.ročník pivních slavností

Jak už každý rok tak i letos. Pivní slavnost opět měla velký úspěch. Ikdyž jednu chvíli se zdálo, že se počasí pokazí i tak se vše vyvedlo a dobře dopadlo.

 

II. ročník pivních slavností se vyvedl. 18 - 19.7.2014

 

Další ročník pivních slavností již jak minulý rok byl úspěšným.

Kdo přišel měl opravdu co k nabídnutí, jak ze strany piv kde mohl ochutnat víc jek 15 druhů čepovaného moku, tak bohatý doprovodný program.

Zahájení slavností začalo ve 13:00 hodin slavnostním naražením. Po té následovalo vystoupení zumby s Beátou. Dlouho se nemuselo čekat na další vystoupení jelikož během půl hodinky dojeli hasiči ze stanice náměšť a ukázali jak vypadá vystřihávání z vozidla.Dalším bodem byla výstava veteránů škoda a vojenských veteránů.

Aby si návštěvníci mohli i trošku zasportovat byl udělán pivní rozstřel tedy exování piva.Nejrychlejším pijčem byl Standa Klement s časem 4,35 a od žen Danka Pelikánová, která malé pivko vypila ta 4.65.

Pak už jen zbývala ukázka šermu, kterou pro nás uděli pánové z nedalekých rosic.

Vrcholem dne byl pivní pětiboj, který se skládal: ze slalomu se sudem, skládání kastlů na sebe,hod sudem., zatloukání hřebíků, a exování piv tentokrát oproti minulému roku získal 3. místo Pavals druhé obsadil Darek a na první v dobré formě Standa klement. Gratulujeme.

Večer vypukla očekávaná letní noc, která se táhla až do brzkých ranních hodin.

Děkujeme všem co se na akci podíleli.

 

 

Dne 27.7.2013 jsme za spolupráce s obecním úřadem zorganizovali první Rapotické pivní slavnosti.

Krásné letní počasí nás hned ráno probudilo a podle předpovědi i vyšlo bylo krásných 37 stupňů.

Ráno začali bujné přípravy na první návštěvníky. U většiny organizátorů bylo vidět i menší nervové  vypětí. Jelikož páteční zábava, na které hrál pan Pospíšil byla spíše zábavou Rapotičáků. Ale i tak se všichni výborně bavili.

V sobotu již první návštěvníci začali chodit od 12 hodiny a měli z čeho vybírat. Točilo se více jak 14 druhů piva - u kterého začít? Pozvali jsme malý pivovar Padochov, který přijal naše pozvání a měl co nabídnout. Nejoblíbenějším pivem bylo meruňkové ze strany dam. Z naší nabídky piva se stal nejoblíbenější Jihlavský ježek a polotmavý speciál demon. V jednu hodinu zahájili slavnosti malé mažoretky z Tasova pod vedením paní Bukovské. Celým odpolednem provázel hudební doprovod od pana Rudy Tesaře a Ivana Pražáka. Na další ukázku nemuseli návštěvníci dlouho čekat, během hodinky přijela historická vozidla z různých automobilek. Dále byl připraven kynologický klub RAPOTICE, který předvedl výcvik psů. Po krátké pauze nastal pro některé očekávaný bod programu pivní pětiboj. Ten se skládal z disciplín válení sudu, skládání přepravek do věže, zatloukáním hřebíků, hodu sudem a opičí dráhou. Nejlepším pivním pětibojařem se stal pan Petr Matoušek, druhým Jarek Ješina a na třetím místě Tomáš Pavlíček. Poslední ukázkou bylo vystoupením šermířů z Rosic kteří předvedli ukázku boje který měl název přepadení osady. Po celý den jsme pro návštěvníky měli připraveny delikatesy hasičské kuchyně jakož to gulášek, langoše, gyros a grilované maso.

Od půl 9 již pro některé natěšence začala hrát hudební skupina z Přerova SPOCENÁ UKLÍZEČKA, Která je novinkou pro rapotické a okolní.        Od 11. hodiny nastoupila skupina z Příbrami která nese jméno Kontrast. Až na nepříjemnost která se stala, kdy jeden z členů musel být převezen na pohotovost vše dobře dopadlo.

Myslíme se si, že i přes malé chybičky se akce podařila a většině lidí se líbila a bude následovat další možná ještě lepší ročník.

Tímto bych chtěl všem, kdo se na této akci zúčastnil a pomohl poděkovat.

 

                                                                                                                             Za SDH Jan Chadim

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář